hotel w Poznaniu
Brak kategorii

Hotel w Poznaniu na uboczu, ale wciąż w mieście – Czy jest taki?

Do Poznania przyjeżdżają rocznie setki tysięcy a nawet miliony turystów. Z tego powodu w mieście dostępnych jest mnóstwo hoteli, apartamentów, moteli i innych miejsc noclegowych. Jednak nie każdy pragnie wypoczywać w centrum. Czy jest jakiś hotel w poznaniu, który zapewni spokój, cisze i kontakt z naturą? O tym i nie tylko w artykule.  

Skąd tylu chętnych na hotele?

Poznań to piękne, stare i wciąż rozwijające się miasto. Jest tu wiele dobrze zachowanych zabytków, są słynne poznańskie koziołki, jest popularna palmiarnia i wiele innych. Rocznie przyjeżdża tu wielu turystów, ale także biznesmenów na spotkania firmowe, integracyjne i tak dalej. Poza tym wielu ludzi jadać w daleką trasę woli po drodze odpocząć. Przez Poznań jedzie się chociażby z Warszawy do Berlina, Belgii, Paryża i wielu innych. Mieszkańcy Poznania zainwestowali w różne miejsca noclegowe i dobrze na tym wyszli. Co mamy do wyboru?

Hotel w Poznaniu – Duży wybór

Począwszy od moteli po wysokiej klasy hotele i apartamenty mamy wiele do wyboru. Wszystko zależy od możliwości finansowych oraz wymagań. Jeśli zależy komuś jedynie na noclegu, bez śniadania i wielu udogodnień, to znajdzie się kilkaset pokoi noclegowych i to już od 35 zł za dobę, jednak spodziewać się trzeba średnich warunków. Często w takich obiektach jest wspólna łazienka i tym podobne. Jeśli chodzi o apartamenty to poziom jest już nieco wyższy lub dużo wyższy, w zależności jaką opcję wybierzemy. Są między innymi piękne apartamenty z prywatnymi wannami Spa w pokoju, jednak ich ceny za noc sięgają nawet 1500 złotych. Oczywiście jest wiele tańszych, ale bez specjalnych atrakcji. W Poznaniu znajdują się także hotele Spa, których szyld zdobi nawet 5 gwiazdek.  A czy jest jakiś hotel w Poznaniu zapewniający spokój, ciszę i bliskość z naturą?

Umultowo

Poznań Umultowo – Dzielnica dająca spokój

Choć większość Poznania to blokowiska, kamienice, samochody, a w sezonie także tłumy i inne elementy utrudniające  wypoczynek, to na obrzeżach miasta można znaleźć perełki umożliwiające wyciszenie. Jedną z nich jest hotel na granicy dwóch dzielnic- Naramowice i Umultowo. Jest to miejsce w sąsiedztwie łąk, drzew, a także rzeki Warty. Rano można usłyszeć śpiew ptaków, wybrać się na spacer w otoczeniu przyrody i cieszyć bliskością natury, będąc jednocześnie w mieście.

Zobacz także