Bloczek polerski do paznokci
Brak kategorii

Które pilniczki wybierać do salonu kosmetycznego?

Profesjonalne kosmetyczki korzystają tylko ze sprawdzonych akcesoriów. Właśnie dlatego tak ważne jest dobieranie odpowiednich narzędzi do malowania paznokci. Głównie pamięta się o dobrej frezarce, lampie, stanowisku, narzędziach, a co z pilniczkami do paznokci? przecież to właśnie one przygotowują płytkę do dalszej pracy! W zależności od ziarnistości, kształtu czy materiału, z którego są wykonane, będą posiadać one inne zastosowania. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Po pierwsze gradacja!

Kupując pilniki do paznokci, warto spojrzeć na ich gradację, czyli ziarnistość. Nie kieruj się wysokimi liczbami, ponieważ czym wyższa liczba, tym pilniczek jest delikatniejszy. Jest to warte zapamiętania, ponieważ często mylimy się podczas zamówień. Produkty gruboziarniste, o gradacji np. 80, służą do zdzierania najtwardszych powierzchni. Pilniki średnioziarniste są doskonałe do skracania i kształtowania tipsów czy piłowania żelu. Preparaty drobnoziarniste (np. 180) są wykorzystywane przy uzupełnianiu paznokcia żelem i skracaniu paznokci naturalnych. Pilniki o większej gradacji, powyżej 200, w większości przypadków służą do polerowania i matowania płytki.

Pilniki do paznokci

Kształty pilników

To właśnie kształt zastanawiał cię w ostatecznym wyborze? Możemy znaleźć ich mnóstwo. Od prostych, półokrągłych po bloczki polerskie do paznokci. Co ciekawe kształt także ma znaczenie! Każdy z nich ma inne zastosowanie i powinno się wykorzystywać je w różnych etapach przygotowania paznokci. Prostym pilnikiem nadaję się kształt i skraca się paznokcie. Chyba każda kobieta posiada jeden egzemplarz w domu. Nieco inna sytuacja jest w przypadku pilnika zaokrąglonego – wykorzystuje go do obrabiania skórek z uwagi na jego dokładność i precyzję. Ostatni rodzaj – blok – to tzw. “kostka” do wygładzania nierówności i matowienia płytki.

Które wybierać?

Najczęściej poleca się stosowanie do zasady – mniej znaczy więcej. Lepiej zainwestować w kilka porządnych niż kupować dziesiątki produktów, które wyrzuci się po kilku użyciach.

Zobacz także