nowe osiedle Żnin
Brak kategorii

Nowe osiedle w Żninie – Czy warto inwestować w mieszkania na nim?  

W Żninie – pięknym, ważnym dla historii i wciąż rozwijającym się mieście – powstaje nowe osiedle, pełne komfortowych mieszkań. Czy warto inwestować w te mieszkania? Dlaczego nowe osiedle Żnin przyciąga ludzi nawet z Poznania czy Bydgoszczy? Powiemy o tym w artykule. Zapraszamy do lektury.  

Trochę o samym Żninie

Żnin to średniej wielkości miasto. Jego powierzchnia to  8,35 km². Liczba ludności wynosi 13 793. Znajduje się między Gnieznem a Bydgoszczą. Początki miasta, pierwsze wzmianki o Żninie sięgają końcówki XIII wieku. Miało ono charakter typowo rolniczy skąd wzięła się nazwa związana ze żniwami. Niestety, historia dla tej miejscowości nie była delikatna. Od 1300 roku zaczęły się pożary – w wyniku jednego z nich miasto zostało doszczętnie spalone, potyczki, grabieże i tym podobne. Na szczęście w połowie XIX wieku sytuacja się unormowała, a Żnin stopniowo się odradzał i rozwijał aż do teraz. Aktualnie nie ma na co tu narzekać. Jest szpital powiatowy, liczne szkoły, sklepy, miejsca pracy, restauracje, kawiarnie, sezonowa kolejka wąskotorowa, droga szybkiego ruchu do Poznania i wiele innych udogodnień, na których skupimy się bardzie w dalszych akapitach.

apartamenty Żnin

Nowe osiedle Żnin w cichym i spokojnym miejscu

Obiecujące nowe osiedle Żnin, o którym mówi tytuł artykułu znajduje się przy ulicy 1 Stycznia. Co ta lokalizacja oznacza? Osiedle otoczone jest terenami zielonymi. Na pieszo dojdzie się w 15 minut nad jezioro.  To naprawdę cicha i spokojna okolica, mimo, że do centrum nie jest daleko. W pobliżu znajduje się wiele punktów usługowych takich jak:

  • salony fryzjerskie,
  • salony kosmetyczne,
  • sklepy spożywcze – najbliższe to Netto i Biedronka.

Co ważne, blisko nowych apartamentów Żnin jest szkoła podstawowa i przychodnia rodzinna. Daje to doskonałe zaplecze edukacyjne i medyczne. Udogodnieniem jest także trasa szybkiego ruchu S5. Ponieważ wiele osób chce pracować w Poznaniu, mieszkania na nowym osiedlu są dobrym wyborem. We wstępie powiedzieliśmy, że apartamenty te przyciągają ludzi z Poznania czy Bydgoszczy. Wiele osób chce uciec od dużego miasta, hałasu, pędu życia, ale nie chce całkiem odcinać się od wygody. Dlatego wybór mniejszego miasta, położonego w dobrej lokalizacji, jest świetną alternatywą.

Zobacz także