nowe rowery miejskie
Brak kategorii

Nowe rowery miejskie czy używane? Co wybrać?

Kupno nowego roweru to poważna decyzja. W końcu od tego zależy czy będzie nam się jeździć wygodnie, czy raczej wydamy niepotrzebnie pieniądze. W tym artykule odpowiemy na pytanie jakie rowery wybrać. Używane, czy nowe rowery miejskie.

Nowe rowery miejskie – Same plusy czy są także minusy?

Rynek rowerowy cały czas się rozwija. Każdy rok daje nam więcej możliwości. Aktualnie kupując rower, aż ciężko się na coś zdecydować. Rowery miejskie są na bieżąco ulepszane. Nowe rowery miejskie to bogactwo osprzętu. Ciekawe gadżety mogą niejednego skusić. Różnego rodzaju uchwyty, mocne bagażniki, koszyki, oświetlenie, odblaski, dzwonki. Wszystko o można w pełni dostosować do własnych potrzeb. Jakie jeszcze zalety możemy wymienić jeśli chodzi o nowe rowery?

  • Mamy pewność, że wszystko działa, jak należy.
  • Pięknie się prezentują.
  • Mają najnowsze, praktyczne udogodnienia.

A co zaliczyć do wad? Na pewno cenę. Koszt nowego, „wypasionego” roweru to aktualnie minimum 2 tysiące złotych. A co powiedzieć o rowerach używanych?

używane rowery miejskie

Używane rowery miejskie – Może to lepsza możliwość?

Kupno roweru od prywatnej osoby czasem może być ryzykowne. Dlaczego? Ponieważ zdarzają się oszuści, którzy nie informują o różnych usterkach. Mimo to coraz więcej osób decyduje się na kupno rowerów używanych. Świetną opcją są specjalne komisy. Używane rowery miejskie wcale nie muszą oznaczać tandety. Niektóre są w naprawdę dobrym stanie, a kosztują dużo mniej niż nowe. Wadą jest to, że trzeba dłużej czekać na dobre okazje. Ale jeśli ma się czas i jest się cierpliwym, to można trafić na naprawdę dobre rowery, w świetnym stanie, za niewielkie, w porównaniu z nowymi rowerami, pieniądze. To co wybrać?

A na czym Ci zależy?

Jeśli posiadasz sporą ilość pieniędzy do przeznaczenia na rower, możesz kupić nowy. Da Ci to pewność, że nikt przed Tobą nie miał możliwości uszkodzić roweru. Oczywiste jest także, że rower będzie robił wrażenie. Jeśli postawisz na nowy, miejski i wyższej klasy, otrzymasz jednośladowy pojazd, który zapewni Ci maksimum wygody w trakcie jazdy. Jednak używany rower to także dobre wyjście. Czasem zdarzają się takie perełki, że głupotą byłoby przepłacać na nowym rowerze. Podsumowując, obie możliwości są dobre, jednak rozsądniejsze wydaje się kupno roweru używanego.

Zobacz także