półkolonie Poznań
Brak kategorii

Półkolonie sportowe – Czy warto zapisać na nie dziecko?

Chcesz zapisać swoje dziecko na półkolonie, ale nie wiem, jakie wybrać? Jeżeli pragniesz zapewnić swojej pociesze odpowiednią dawkę ruchu i wrażeń postaw na półkolonie Poznań sportowe. Czego można się na nich nauczyć? Jakie korzyści przynosi udział w takich zajęciach? I co mamy do wyboru? Powiemy o tym w poniższym artykule.

Jak działają półkolonie sportowe?  

Po co zapisuje się dzieci na półkolonie Poznań? Przede wszystkim po to, by dzieci spędziły czas poza domem w sposób aktywny. Niestety, okazuje się, że polska młodzież tyje najszybciej w porównaniu z całą Europą. Dlaczego? Nasze dzieci szczególnie pokochały gry komputerowe. Niejedno dziecko mogłoby zupełnie zastąpić nimi prawdziwy ruch i zabawy na powietrzu. Wpływa to niekorzystnie na ich cały organizm. Oprócz tego, że tyją niszczą sobie wzrok, mają słabą kondycje, problemy z metabolizmem  mimo młodego wieku i wiele innych. Co również ważne, nie potrafią odnaleźć się w normalnym świecie – ciężko im nawiązywać relacje z rówieśnikami. Półkolonie sportowe trwają zwykle 5 lub 6 dni. Zwykle zaczynają się o godzinie 7:30, by rodzice mogli przywieźć pociechy przed pracą, a kończą koło 17. W ich trakcie dzieci korzystają z ułożonego wcześniej harmonogramu. Jest czas na rozrywkę, sport, zabawy, jedzenie i odpoczynek. Są świetną okazją do poznania nowych osób, nawiązania relacji, a także – polubienia ruchu na świeżym powietrzu.  

zajęcia sportowe dla dzieci Poznań

Jakie półkolonie Poznań masz do wyboru?  

W dużych miastach, takich jak Poznań, co roku masz wiele do wyboru. Pamiętaj, by półkolonie mimo wszystko dobrać w jak największej mierze zgodnie z upodobaniami dziecka. Przecież nie chodzi o to, aby przez tydzień chodziło na nie z przymusu. Do wyboru na przykład turnusy, na których są typowo zajęcia sportowe dla dzieci Poznań. Wtedy spora cześć dnia poświęcona jest aktywności fizycznej. W ich trakcie młodzież może poznać tajniki gry w squasha, badmintona, tenisa i inne. Oprócz tego są też różne atrakcje, zagadki, gry, zabawy. Nie zabraknie czasu na odpoczynek i jedzenie. A może twoja pociecha kocha zwierzęta? Jeżeli tak, pomyśl o półkoloniach jeździeckich, na których obcować będzie z końmi

Zobacz także