Leczenie tlenem Mogilno
Brak kategorii

Terapia tlenowa Gniezno – innowacyjną terapią dla każdego!

Czy słyszałeś o leczeniu tlenem w komorze hiperbarycznej? Wiesz, jak działa oraz kto powinien z niej skorzystać? Coraz głośniej mówi się o tej innowacyjnej, a co ważniejsze bezinwazyjnej metodzie leczenia różnych schorzeń. Zapoznaj się z artykułem i sprawdź, kto powinien z niej skorzystać.

Czym jest terapia tlenowa Gniezno?

Terapia tlenowa jak sama nazwa wskazuje polega na leczeniu tlenem. Na czym dokładnie polega? Do organizmu dostarczana jest duża dawka tlenu, dzięki temu nasz organizm jest dotleniony, narządy działają sprawnie, a komórki szybciej dzielą się, co sprawia, że zmienione chorobowo komórki zamieniane są na te nowe, zdrowe. Metoda ta może być zarówno uzupełnieniem leczenia, jak i czołowym jego elementem.

Czy terapia tlenowa jest skuteczna?

 Wiele osób na pewno zastanawia się czy terapia tlenowa jest skuteczna? Przecież to nie lek, ani suplement, który bezpośrednio przyjmujemy. Jak zatem większa dawka tlenu poradzić może sobie ze stanami zapalnymi czy chorobami? Leczenie tlenem Mogilno jest bezinwazyjne. Dotleniane są narządy takie jak mózg czy serce, co przyczynia się do ich lepszej sprawności oraz poprawy stanu psychicznego, jak i fizycznego. Terapia tlenem przeznaczona jest dla osób, które:

  • zmagają się z chorobami płuc,
  • mają problemy ze snem,
  • mają osłabioną odporność,
  • zmagają się ze złym samopoczuciem.
Terapia tlenowa Gniezno

Czy terapia tlenem może zaszkodzić?

Niestety nie każdy może skorzystać z terapii tlenem. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, to należy skontaktować się z lekarzem i zaczerpnąć opinii. Na pewno ta terapia szkodliwa będzie dla osób, które zmagają się z nieleczoną odmą płucną lub przyjmują chemioterapię. Przeciwskazaniem do terapii tlenowej jest również przyjmowanie niektórych leków, a także zmaganie się z takimi chorobami jak: klaustrofobia, infekcje wirusowe, zapalenie płuc, rozedma płuc, choroby nowotworowe. Kobiety w ciąży oraz osoby posiadające rozrusznik serca również nie mogą korzystać z terapii w komorze hiperbarycznej.

Zobacz także