Znicze
Brak kategorii

Znicze i wkłady do zniczy – na które z nich warto postawić?

Listopad to miesiąc, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Odwiedzając nagrobki przynosimy kwiaty i znicze. Decydując się na znicz, musisz również postawić na wkład – jaki wybrać, aby palił się długo i nie gasł? Wkład parafinowy z knotem, czy też może znicz elektryczny jako zastępstwo oryginalnej świeczki? Na co warto postawić?

Wkłady do zniczy – rodzaje

Jest wiele rodzajów wkładów do zniczy. To, jaki wybieramy zależy najczęściej od ceny, ale również warto zwrócić uwagę na czas palenia. Oto przykłady wkładów do zniczy, które wybierane są najczęściej:

  • wkłady olejowe – charakteryzują się długim czasem palenia. Są bardzo wydajne, dlatego warto na nie postawić. Ich czas palenia wynosić może nawet tydzień.
  • wkłady parafinowe – występują w różnych rozmiarach, dlatego świetnie nadają się do zniczy tych dużych, jak i tych małych. Wybierane są najczęściej ze względu na cenę. W porównaniu do wkładów olejowych i elektrycznych, są najtańsze. Niestety ich czas palenia, w zależności od rozmiaru wkładu jest krótki. Często również ze względu na złe warunki atmosferyczne szybko gaśnie.
  • wkłady elektryczne – wkłady na baterie są coraz chętniej wybierane. Są bezpieczne, a do tego charakteryzuje je długi czas palenia. Wkład elektryczny, to również bardzo ekologiczne rozwiązanie, ponieważ wymiana baterii sprawi, że posłużą nam one przez kolejny okres.
Wkłady do znicze

Pragnąc spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów, producenci stawiają przede wszystkim na elegancję i ponadczasowość, stale rozbudowując swoją ofertę. W sklepach znajdziemy znicze o różnej kolorystyce, wielkości, wzorze czy strukturze. Do konstrukcji znicza używa się często dobrze przygotowane szkło i ceramikę, dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, rozmiarach oraz kształtach. Możesz więc sam zadecydować o swoim zniczu i wkładzie, którego użyjesz do jego wyeksponowania!

Dokonując zakupu zniczy warto postawić na rozwagę. Liczy się przede wszystkim pamięć i zaduma. Znicz to symbol i tradycja, która towarzyszy nam od wielu, wielu lat.

Zobacz także