usługi CNC Bydgoszcz
Brak kategorii

Bydgoszcz – miasto wielu usług!

Bydgoszcz od lat przeżywa rozkwit rozwoju. Niegdyś nieco smutne miasto z niewielkimi perspektywami, dziś bryluje wśród aglomeracji w centralnej Polsce. W Bydgoszczy rozwój swój przeżywa też rynek usług, który rozwija się prężnie. Nikogo nie dziwią już nowoczesne technologie i ciekawe rozwiązania w bydgoskich przedsiębiorstwach. Ciekawą nowością są usługi cięcia laserem w Bydgoszczy – dla laików, którzy poszukują usług cięcia różnego rodzaju materiału w kujawsko-pomorskim, niniejszy artykuł będzie niezwykle pomocny. Dla stałych klientów usług cnc – być może pokaże nowe perspektywy.

Cięcie laserowe – na czym polega?

Najnowsza technologia cięcia laserem to wykorzystanie wiązki laserowej do procesu oddzielenia termicznego. Wiązka uderza w wyznaczoną powierzchnię i nagrzewając ją, wytapia pożądany kształt. Proces cięcia ma miejsce, gdy wiązka w całości wniknie w materiał. Geometria wzoru ustawiona jest poprzez komputer, co za tym idzie, cięcie laserem w Bydgoszczy eliminuje ryzyko błędu przy powielaniu wzoru. Niesamowita precyzja, szybkość i dokładność wzoru to nie jedyne zalety wykorzystywania laseru i usług cnc w Bydgoszczy do cięcia różnego rodzaju produktów – od tkanin po twarde materiały. 

cięcie laserem Bydgoszcz

Jakie materiały można ciąć w firmach, oferujących cięcie laserem w Bydgoszczy?

Ciężko wymienić wszystkie materiały, obsługiwane jako produkt cięcia w sektorze usług cnc w Bydgoszczy i okolicznych miejscowościach. Do najważniejszych należą: 

– akryl, guma, poliamid, PET, PI, POM, PP, PPS, PA, PBT, PC, PES, Poliuretan, pianka;

– drewno, papier, papier kolorowy, karton, korek;

– żywność, skóra;

– folia metalowa do 0,5 mm;

– tkaniny. 

Zalety cięcia laserem

Cięcie laserem ma wiele zalet – być może dlatego powoli wypiera inne rodzaje obróbki materiału w unowocześnionej Bydgoszczy. Najważniejsze aspekty wyboru tego rodzaju cięcia to:

– odpowiedni do większości materiałów,

– tnie zarówno materiały organiczne, jak nieorganiczne,

– w większości przypadków nie wymaga żadnej obróbki końcowej,

– często uszczelnia krawędzie tkanin, np. w przypadku materiałów syntetycznych, czym zapobiega strzępieniu się tkanin,

– szczelina po cięciu jest szerokości wiązki laserowej, czyli niesamowicie wąska, można więc wykorzystywać cięcie laserem do wyjątkowo precyzyjnych prac w dowolnych kształtach,

– automat samoistnie reguluje linię cięcia, niezależnie od ilości kopii,

– maszyny są długowieczne, elementy nie zużywają się, usługi CNC w Bydgoszczy to rozwiązanie niezawodne i ekonomiczne. 

Zobacz także