elektryk Konin
Brak kategorii

Jakie wykształcenie musi zdobyć elektryk, by wykonywać pracę?  

Rok szkolny dobiegł końca. Ósmoklasiści, którzy spóźnili się ze składaniem papierów do nowych szkół mają ostatnią szansę. Co wybierzesz? Jednym z przyszłościowych zawodów jest elektryk Konin. Dlaczego warto nim zostać? Jaką szkołę należy skończyć?

Dlaczego elektryk Konin to przyszłościowy zawód?

Masz w domu laptopa? Lodówkę? Odkurzacz? Drukarkę? A może także w twoim biurze są takie urządzenia? Z czym się one wiążą? Z prądem. Tak naprawdę z każdym rokiem mamy w domu więcej urządzeń na prąd, które nieraz się psują. Nie zawsze wystarczy naprawić po swojemu. Jeśli siądzie instalacja elektryczna niezbędny jest elektryk Konin. Najczęściej urządzenia elektroniczne psują się w najmniej oczekiwanych momentach. Przerwa w pracy komputerów czy drukarek w dużym biurze to duże straty. W takich sytuacjach dobry elektryk jest ratunkiem. Oczywiście nie zawsze psuje się elektryczna, ale przeważnie. Poza tym ludzie się budują i będą budować. A w domach trzeba pociągnąć prąd. Dobrzy elektrycy już zawsze będą nam potrzebni. W takim razie jak zostać elektrykiem? Czy są technika elektryczne? A może zawodówki? Czy trzeba iść na studia?

Jak zostać elektrykiem?  

Tak naprawdę szkół elektrycznych jest wiele. Zarówno w technikach jak i zawodówkach są profile elektryczne. Nawet osoba, która zdecyduje się pójść do liceum może później zostać elektrykiem. Jak? Poprzez zrobienie kwalifikacyjnego kursu zawodowego. Można także pójść na studia. Wtedy ma się największy zakres usług. Uprawnieniami, jakie należy zdobyć jest Stowarzyszenie Elektryków Polskich (SEP). Co jakiś czas należy je odnawiać.

elektryk Września

Czym zajmuje się wykwalifikowany elektryk?  

Wyszczególniając, elektryk Września zajmuje się między innymi:

  • projektowaniem instalacji i sieci elektrycznych,
  • montażem instalacji elektrycznych zgodnie z dokumentacją techniczną;
  • instalowaniem i uruchamianiem maszyn i urządzeń elektrycznych, wykonywaniem przeglądów technicznych, konserwacją oraz naprawą instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych;
  • wykonywaniem przeglądów technicznych, konserwacją oraz naprawą linii napowietrznych i kablowych;
  • przeprowadzaniem konserwacji oraz napraw układów automatyki;
  • wykonywaniem pomiarów, prób po montażu i naprawie instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych oraz dokonywaniem oceny ich stanu technicznego.

Zobacz także